ĽUDIA SI ZASLÚŽIA PIŠKÓTY

spoznaj ma lepšie


 1. Môj obľúbený denník

  “Tak to je určite Denník N, s ktorým moja vláda nekomunikuje.”

  Viacerí hovorcovia ministerstiev redaktorom N napísali, že na ich otázky neodpovedia. Urobilo tak ministerstvo vnútra, ktoré vedie Robert Kaliňák, ministerstvo zdravotníctva, ktoré vedie Viliam Čislák, a aj ministerstvo dopravy Jána Počiatka.

 2. Môj obľúbený karikaturista

  Môj obľúbený karikaturista nemôže byť nikto iný, ako Shooty. Táto karikatúra je "moja najobľúbenejšia".

  www.sme.sk
 3. Môj zmysel pre humor

  “Mojimi vtipmi dokážem rozosmiať celé publikum.”


 4. Ako si cením novinárov

  “Komunistická tlač bola ústretovejšia k disidentom, ako je dnešná tlač k mojej vláde. Hulvátskym, idiotským spôsobom atakujete vládu Slovenskej republiky.”

  www.sme.sk


 5. Moje sociálne balíčky

  “Chceme, aby štát, keď sa mu darí, sa podelil aj s občanmi. V tomto duchu sme schválili druhý sociálny balíček. Balíčky sú systémovým krokom v našej práci. Preto sme prijali v roku 2014 prvý sociálny balíček. Ten je už prakticky naplnený. Po úspešnom prvom balíčku bez zvýšenia deficitu sme sa rozhodli pre druhý balíček.”

  www.webnoviny.sk

  A čo na tento môj počin hovoria odborníci:

  “Celý balík je skôr rozdávanie peňazí, než nejaké systémové zmeny, ktoré by mali pomáhať sociálne slabším. Chýba tam konkrétne zverejnenie, odkiaľ pôjdu peniaze na tento balíček.”
  (Richard Ďurana, INESS)

  “Zrušenie cestovného pre študentov a dôchodcov bude znamenať dodatočnú záťaž na daňovníkov v rádoch desiatok miliónov eur. Je to krok zlým smerom, ktorý železničnú dopravu ešte viac vzdiali trhovej realite, zvýši záťaž na rozpočet, znevýhodní autobusových dopravcov a pravdepodobne zníži už tak nízku kvalitu cestovania vo vlakoch.”
  (Martin Vlachynský, INESS)

  “Je pred voľbami a vláda zahŕňa dávkami voličov, ktorí sú nižšej a strednej vrstvy. Je to úplne normálne, pred voľbami sa jednoducho rozhadzuje.”
  (Vladimír Baláž, SAV)

  www.iness.sk

  www.topky.sk

 6. Môj názor na zvyšovanie DPH

  “Dočasné zvyšovanie DPH za Radičovej vlády som tvrdo kritizoval.”

  www.ekonomika.sme.sk

  Keď sa však splnili podmienky pre opätovné zníženie DPH na pôvodnú úroveň, Fico daň neznížil.
  Robert Fico už nechce dodržať ani platný zákon, podľa ktorého sa má daň znížiť, ale neustále chce len vyššími daňami ľuďom viac brať.
  Je prekvapujúce, že najväčší bojovník proti zvýšenej DPH ju teraz nechce znížiť. Zníženie DPH, tak ako sme ho naplánovali, by pritom ľuďom prinieslo nižšie ceny potravín, dovoleniek a všetkého, čo kupujú.


  www.teraz.sk

 7. Moje smelé plány

  “Môžem vás ubezpečiť, že v roku 2014 už v politike nebudem. Ak chceme do budúcnosti zvládnuť súboj dvoch silných strán, strana musí byť disciplinovaná, musí mať silných lídrov, ale líder, ktorý sedí vo vláde, nemá šancu zvládať stranícku úroveň.”

  Premiér o svojom odchode z politiky hovoril už dávnejšie. Podľa neho nie je dobré, ak je niekto premiérom aj predsedom strany zároveň. Rok 2014 je však dávno za nami a stále vás tu máme.

  www.sme.sk

 8. Nič nebudem privatizovať

  V apríli 2011 som v parlamente povedal:

  “Opäť oznamujem, že v prípade našej účasti vo vláde nebudeme nič privatizovať. Naopak, tam, kde to bude možné, rozbehnutú privatizáciu zastavíme.”

  Dnes je všetko inak a privatizáciu Slovak Telekomu, ktorú rozbehla ešte vláda Ivety Radičovej, nie že nezastaví, ale riadne dokončí. Ten do štátnej kasy len od roku 2010 priniesol dividendy vo výške 353 miliónov eur, čo je viac ako ročný rozpočet ministerstva spravodlivosti so všetkými súdmi a väznicami.

  www.pluska.sk

 9. Zbierka mojich hodiniek


  7 900 €

  20 000 €

  7 200 €


  A ako som sa k nim dostal?

  “Môžeme len po niekoľkýkrát zopakovať, že predseda vlády dostáva pri rôznych príležitostiach od svojich priateľov, medzi ktorými je aj mnoho zahraničných politických kolegov, rôzne osobné dary.”

  www.cas.sk

  www.cas.sk

  www.zivot.cas.sk

 10. Ja a kresťanstvo

  “Prešiel som svätým krstom, svätým prijímaním, prešiel som dokonca birmovkou. Keby som si dnes mal urobiť profil vo vzťahu ku katolíckej cirkvi, možno by som vyšiel lepšie ako ktorýkoľvek poslanec za KDH.”

  Členom KSČ som sa stal v apríli 1986, keď som študoval právo na Univerzite Komenského v Bratislave.

  www.sme.sk

 11. Som bojovník proti korupcii

  “Som veľmi rád, že Slovensko vo vnímaní boja proti korupcii postúpilo pozitívne vyššie. Rovnako som rád, že sa objavujú konkrétne príklady aj známych osobností, keď polícia začína veci prešetrovať a verím, že budú dotiahnuté do konca.”

  www.topky.sk

  Transparency International Slovensko (TIS) hodnotí boj proti korupcii za vlády Roberta Fica ako slabý a neúčinný. Stručný prehľad mojich rozkrádačiek nájdete tu.

 12. Nájdi ma, ak to dokážeš

  “Pred políciou sa viem dobre ukryť.”

  Žalovaný Fico zostáva pre súdy nezvestným. Krajský súd zrušil rozsudok, podľa ktorého sa mal Fico ospravedlniť bývalej premiérke. Dôvodom je nedoručenie predvolania Ficovi.

  www.sme.sk