ĽUDIA SI ZASLÚŽIA PIŠKÓTY

ja za grécko


25.03.2010

“Slovensko by nemalo mať s prihliadnutím na jeho ekonomickú a finančnú silu problém prispieť do nejakého balíka, ktorý sa požičia ako peniaze Grécku. Ja som pre princíp solidarity.”
www.cas.sk

16.08.2011

“Privítame, ak za euroval bude hlasovať všetkých 79 poslancov koalície.”
www.aktuality.sk

“Ak nebudú hlasovať za euroval, budú hlasovať proti budúcnosti Slovenska.”
www.aktuality.sk

11.10.2011

“Tak ako je národnoštátnym záujmom Slovenska schváliť euroval, tak je národnoštátnym záujmom Slovenskej republiky mať aj silnú, stabilnú, proeurópsky orientovanú a v základných národných otázkach zocelenú vládu.”
www.sme.sk

ja proti grécku


30.09.2012

“Príde obdobie, keď sa jasne ukáže, že niektoré krajiny nie sú schopné držať krok, najmä čo sa týka konsolidácie verejných financií a dodržiavania záväzkov, a jeden, možno dva štáty nebudú súčasťou eurozóny.”
www.spravy.pravda.sk

Podľa premiéra Grécko, ktoré si neplní konsolidačné povinnosti a stále žiada o ďalšie výnimky, treba v krátkom čase vyriešiť. “Sú krajiny, ktoré tvrdia, že neriadený odchod Grécka z eurozóny by bol veľmi drahý, nákladný a poškodil by celú Európu,” povedal. Keby Grécko skolabovalo a neriadene by opustilo eurozónu, Slovensku by to podľa Fica veľmi poškodilo. Na budúci rok by sme nemali hospodársky rast dve percentá, ale zaznamenali by sme prepad o štyri percentá. Fico však priznal, že ak Grécko nebude schopné plniť si svoje záväzky, malo by eurozónu riadene opustiť.
www.spravy.pravda.sk

14.01.2013

“Nemôžeme donekonečna tolerovať nezodpovednosť a neschopnosť niekoho urobiť si poriadok vo verejných financiách. Ak si poriadok vo verejných financiách neurobia, ak sú príťažou eurozóny, budeme podporovať ich odchod.”
www.aktuality.sk

“Ľudia v krajine, kde ja najčastejší plat 550 - 600 eur, sa ťažko pozerajú, že sa Slovensko zúčastňuje záchranných misií voči euru.”
www.aktuality.sk

“Slovensko bude v budúcnosti prispievať k ďalším ochranným mechanizmom eurozóny len vtedy, ak sa krajiny, ktorých sa to týka, budú striktne držať podmienok.”
www.aktuality.sk

20.02.2015

“Toto je pre nás neprekročiteľná hranica. Nedokázali by sme verejnosti vysvetliť, prečo má chudobné Slovensko dávať peniaze Grécku,” povedal Fico v rozhovore pre britský denník Financial Times (FT). “Vysvetliť ľuďom, že musíme dať Grécku peniaze na mzdy a dôchodky? To je nemožné. Nemožné.”
www.ekonomika.sme.sk

“Európa je lepšie pripravená na šoky. Každý vie, že máme riešenia, a že dokonca ani odchod Grécka z eurozóny by už nebol taký nebezpečný ako pred dvoma, tromi alebo štyrmi rokmi.”
www.ekonomika.sme.sk

“Mám pocit, že mnoho ministrov financií eurozóny má naozajstnú odvahu a sú pripravení prijať skutočne tvrdé rozhodnutia proti Grécku. Nikto v Európe nechce Grécku platiť.”
www.ekonomika.sme.sk

19.06.2015

“Sme ochotní podať pomocnú ruku, ale domácu úlohu si musí Grécko urobiť samo.”
www.spravy.pravda.sk

12.07.2015

“My chceme vidieť v praxi, čo urobia s DPH, čo urobia dôchodkovým systémom, čo urobia s príslušnými zákonmi. To je základná podmienka na začiatok akýchkoľvek diskusií a neznamená to ešte, že budeme súhlasiť s balíkom pomoci pre Grécko.”
www.spravy.pravda.sk

“Jednoducho Grécku sa nedá v týchto dňoch dôverovať a s týmto prístupom treba ísť na každé rokovanie s ním.”
www.spravy.pravda.sk